Co w trawie piszczyMiędzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj w naszej szkole jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Ja np. przyniosłem misia "Star Wars" Chubbakka w wersji "Angry Birds".


Tydzień Tolerancji

Od 13 do 17 listopada obchodziliśmy w szkole Tydzień Tolerancji. W ramach tego tygodnia odbyły się między innymi projekcja filmu o Nicku Vujcicu, który opowiadał o nękaniu w szkole i tolerancji w stosunku do innych ludzi. W projekcji filmu brały udział klasy 5-7 i gimnazjalne. W czwartek 16 listopada wybrane klasy, między innymi moja klasa 7a, poszły do Areny Toruń na mecz siatkówki połączony z rozdaniem nagród w konkursie plastycznym promującym tolerancję. W holu na I piętrze zawisły też symboliczne parasolki, a każdy uczeń mógł przyczepić na parawanie swoją ,,parasolkę" z hasłem ,,Tolerancja to...", ,,Warto być życzliwym, bo...".
                              Bogdan Jabłoński 7a
Wieczornica Patriotyczna

13 listopada, o godzinie 17:00 odbyła się w SP 7, przy ulicy Bema 66 Wieczornica Patriotyczna. Początkowo na miejsce zdarzenia została wybrana stołówka szkolna ale z powodu dużej liczby gości całość przeniesiono do sali gimnastycznej. Najważniejszym punktem programu było spotkanie z Panem porucznikiem Alojzym Jedamskim, który opowiadał o swoich przeżyciach podczas i po drugiej wojnie światowej. Odwiedził nas również Pan Kazimierz Wach -gość z zeszłego roku. W organizacji pomógł Klub Historyczny im. Armii Krajowej-Łasin. Pana Alojzego wypytywała (tak samo, jak w zeszłym roku) Maja Chodakowska. Odbył się również konkurs piosenki patriotycznej oraz projekcja sondażu patriotycznego, stworzonego przez uczniów klas siódmych i Panią Darię Neumann (można go obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=egzy9VJuGqY&feature=youtu.be).

Cała sala była pełna gości

Pana Alojzego wypytywała Maja Chodakowska

Jesteśmy już po Wieczornicy na początku była mał zmiana planów, ponieważ początkowo uroczystość miała odbyć się na stołówce, ale przyszło mnóstwo ludzi (za co z całego serca dziękujemy) i koniec końców skończyliśmy na sali gimnastycznej. Po konkursie na pieśń Patriotyczną sprządziłem krótki wywiad z Martą Smolarek z klasy 7a
-------------------------------------------------
Jaką pieśń patriotyczną zaśpiewałaś?
~Zaśpiewałam pieśń patriotyczną pt. "Dziewczyba z granatem" z serialu "Czas honoru"
Co ci się najbardziej podoba w taki Wieczornicach?
~Po nich możemy się dużo nauczyć, gdyż jak wiadomo w podręczniku wszystkiego niema, powspominać stare czasy kiedy jeszcze trwały różne wojny.
Czy uważasz się za patriotkę?
~Tak, myślę że tak.
Jakie wrażenia towarzyszyły Tobie podczas śpiewania ?
~Na początku był ogromny stres i nie ważne ile razy wyjdę na scenę zawsze ma stres ale już gdy "poczułam" tę więź z pieśnią ten stres po prostu mija. Byłam po prostu szczęśliwa i uradowana gdy zobaczyłam ten tłum.
No właśnie jak u Ciebie z tym stresem, ponieważ dla nie których stres jest motywujący?
~Trudne pytanie ale myślę, że u mnie stres jest motywujący. Tak jak mówiłam wcześniej zawsze jest stres i tak sobie mówimy "nie nie ja nie wyjdę" lub "nie nie ja nie zaśpiewam".
I teraz trochę osobiste pytanie czy planujesz karierę piosenkarską. I od razu odpowiadam, że niektórych po prostu zamurowało gdy zaczęłaś śpiewać.
~Miło to słyszeć ale to jest bardzo wątpliwe, że zostanę piosenkarką, lecz mimo tego mam nadzieję, że pójdę to programu The Voice of Poland - jeszcze o mnie usłyszycie. Mam też inne plany m.in. chcę zostać grafikiem komputerowym.
-------------------------------------------------
Warto powiedzieć iż Marta Smolarek zajęła 2 miejsce w tym konkursie, więc BRAWA DLA MARTY.Koncert

9.11.17 w czwartek do naszej szkoły zawitał zespół muzyczny z Krakowa, czyli Krakowiacy. Podczas występu Pana Wieśka publiczność oszalała z radości. Pan w podeszłym wieku tańczył jak nastolatek. W tym zespole oprócz Pana Wieśka byli Pani Ola i Pan Michał. Na 6 godzinie lekcyjnej można było pośpiewać lub zatańczyć do piosenek: Lajkonik, Dalej chłopcy, dalej żywo, Krakowiaczek czy Mazurek.
Pozdrawian
Kacper Piskorski

Spotkanie z dziennikarzem sportowym

Dzisiaj w naszej szkole przy ulicy Morcinka na 6 godzinie lekcyjnej w sali 11 odbyło się godzinne spotkanie z dziennikarzem sportowym, Mateuszem Święcickim. Dlatego sporządziłem króciutki wywiad.
Dlaczego wybrał Pan ten zawód ?
- Na początku chciałem być piłkarzem ale bez obijania w bawełnę byłem beznadziejny. Nie chciałem też za bardzo się odsówać od mojej kochanej pasji do piłki nożnej. Nie miałem żadnej wady wymowy dlatego wybrałem dziennikaratwo. I aktualnie pracuję dla stacji Eleven.
Jakich sportowców Pan spotkał lub miał przyjemność porozmawiać ?
Najpopularniejszym zawodnikiem z jakim rozmawiałem był to chyba argentyńczyk do którego mam duży sentyment, czyli Paulo Dybala.
Kto jest lepszy Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo ?
Według mnie lepszy jest CR7, czyli Cristiano Ronaldo pomimo, tego że zachowuje się jak "laluś".
Czy Pan w swojej branży miał jakieś wyjazdy za granice ?
Tak. Mnóstwo razy wyjeżdżałem za granicę m.in. w Chile, Brazylii, Austrii, we Włoszech czy w Korei Północnej a już planuję wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji.
Jak Pan się czuje w swoim zawodzie ?
Kocham komentować piłkę nożną i nie zamienię jej na coś innego. Ostatnio miałem taką sytuację, gdy dostałem propozycję skomentowania formuły 1 w Abu Zabi ale powiedziałem jasno NIE.
Jaki sport Pan lubi oprócz piłki nożnej ?
Lubię koszykówkę.
No to może dla odmiany jakiego sportu Pan NIE lubi ?
I to jest w sumie trudne pytanie, gdyż każdy sport jest dobry np. Na aktywny wypoczynek.
Dziękuję
Proszę
Kacper Piskorski 7BTurniej ortograficzny dla klas 4!

26 Października w naszej szkole w budynku przy ul. Bema z okazji "Dnia Technologii" odbył się konkurs dla klas czwartych. Był to konkurs ortograficzny "Kahoot". Brały w nim udział 4 drużyny 3- osobowe. W konkursie udział wzięli :

4A- Tymon,Filip i Franek, 4B Maja, Brayan i Kinga,4C-Martyna,Nikola oraz (dziewczynka której imienia nie znam)

4D-Karol,Dawid i Zosia (Wspaniały członek samorządu uczniowskiego).Wszystko zakończyła wygrana 4C , na drugim miejscu znalazła się 4A i trzecia klasa to 4D . 4B- Zdyskwalifikowano za przeszkadzanie ich kibiców.


Borys Kozłowski 4DKomentarze

Popularne posty