Do poczytania

Czy powrót ptaków oznacza rzeczywiście początek wiosny???


Źródło: Pixabay


Ze wiosna przyszła do nas to już powoli widać za oknem. Ale to one jako pierwsze zwiastują wiosnę! Chodzi oczywiście o ptaki wiosenne. Jako pierwsze pod koniec lutego i w marcu zjawiają się u nas ptaki, które daleko nie odleciały, a zimę spędziły w ciepłych regionach Europy np. na południu Niemiec lub we Francji. Niektóre wrócą po prostu z cieplejszej południowo-zachodniej Polski.  Są to skowronki,  szpaki, kosy, drozdy śpiewaki, rudziki, samice sikor, samice zięb, kopciuszki. Najwięcej ptaków zjawi się w kwietniu, wtedy wrócą np. słowiki szare, pleszki, muchołówki. Bliżej maja znów zobaczymy jerzyki (co oznacza też „powrót” ich przysmaku, czyli komarów). Jako ostatnie w maju przyfruną piękne, żółte wilgi, zaganiacze i łozówki – nasi najlepsi śpiewacy, z którymi może równać się tylko słowik. Przy okazji warto dodać, że pan słowik to jeden z naszych najgłośniejszych ptaków, potrafi śpiewać z głośnością równą 80 dB, czyli prawie tyle, co odgłos ruszającego motocykla!

Źródło: http://ptaki.akcjalokalna.org/spotkania/gdzie-i-jak-szukac-wiosna-ptakow-w-miescie/


 Kreatywne sposoby na przetrwanie zimy :)W naszym kraj zima trwa długo... Dużo za długo. Ale są na nią sposoby :)
 


1. Wyjdź do ludzi! Miło jest zaszyć się w dom z kubkiem kakao w dłoniach pod ciepłym kocem, ale... warto czasem wyjść z domu i z kimś się spotkać! Nie trzeba obrzucać się śnieżkami, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie śniegu, ale warto iść na spacer, żeby dotlenić swoje komórki mózgowe.
2. Posprzątaj. Tak, dobrze czytasz. Ogarnij swoje życie dookoła siebie i posprzątaj. Warto posegregować rzeczy dookoła i cieszyć się porządkiem. 
3. Zajmij się czymś nowym, czym dotychczas się nie zajmowałeś/aś. To może być na przykład CZYTANIE! Jaka będzie radość twojej polonistki, gdy okaże się, że przeczytałeś całą lekturę, a  nie tylko jej streszczenie!
4. Naucz się gotować, przygotuj obiad dla całej rodziny. To mogą być np. przypalone lekko naleśniki. To nic, że smakują jak węgielki, ważne, że zrobiłeś to SAM! Dżem załagodzi ten smak.
5. Zacznij pisać bloga!


Pozdrawiamy, Redakcja bloga Nasz głos w sieci

                 
                                       
SUPEROWOC
Jabłko to piękny, Polski pyszniutki owoc. poprawia pracę mózgu. wzmacnia zęby i kości przez zawarty w nich wapń. regulują pracę jelit,chronią przed zaparciami. Źródło witaminy C, błonnika, wapnia, potasu, fosforu. Oczyszczają organizm z toksyn. trzeba z nimi uważać, bo zawierają dużo cukru. Owoce te szybko sycą.CIEKAWOSTKA ZE STAROŻYTNEGO RZYMU

Harpastum to brutalna gra , która była uprawiana przez legionistów w starożytnym Rzymie.  Uznawana za przodka gry rugby. Chodziło o umieszczenie piłki poza końcową linię boiska. Dopuszczalne było rzucanie i kopanie piłki. Między zawodnikami dochodziło do starć, dozwolone było bicie, przewracanie i duszenie. Grano piłką z pęcherza lub skóry. Ponoć legioniści Juliusza Cezara grali głowami pokonanych Gallów.


                                                                                                            Stone, Gall Anonim

CIEKAWOSTKI O ŚNIE

  • Czy wiesz, że jeżeli wieczorem dużo zjesz, zwłaszcza ciężkostrawnych pokarmów najprawdopodobniej będziesz miał męczące sny i koszmary.
  • Japońscy naukowcy ustalili, że optymalna ilość snu dla mężczyzn wynosi 7 godzin i 58 minut, a dla kobiet 7 godzin i 12 minut.
  • Jeżeli chcesz zapamiętać swój sen, jak najdłużej nie otwieraj oczu i nie patrz w okno po otwarciu oczu. Widok przestrzeni od razu ,,wywieje" Ci sen z głowy.
  • W czasie swojego życia człowiek przesypia około 20 lat, czyli 1/3 swojego życia.
  • Polacy śpią krótko w porównaniu do innych Europejczyków-średnio zaledwie 6 godzin. Większość Europejczyków śpi osiem albo nawet dziewięć godzin.
  •  Jeśli dużo korzystasz ze sprzętów elektronicznych, takich jak komputer, widać to po sposobie, w jaki śpisz. Masz drżenia palców podczas snu i mimowolne, charakterystyczne drgnięcia kciuka.

                                                                                                    Patrycja                      UWAGA NA REKLAMY!!!

W okresie zimowym musimy uważać na różne promocje i wyprzedaże, ponieważ jest najwięcej trików marketingowych. Pierwszym z nich jest chowanie cen przed klientami albo wodzenie klientów przez wywieszanie dużych napisów czy obrazków, tak aby zwodzić ludzi.


         UWAGA!

Wszystkie informacje są zawarte w gazetce Victor (nr 5 27 II 2014).

                                                                                                      WeronikaLubicie jesień? Nas trochę denerwuje szaruga za oknem i mówimy jej: NIE! Uczniowie podsyłają receptę na jesienną depresję 🌈

Rady Moniki 

Drodzy czytelnicy,  niektórzy z nas czasami są smutni lub zmartwieni szarugą za oknem, dlatego chcę podać kilka rad, co zrobić, aby na Waszej buźce pojawił się uśmiech 😊:

1.      Czasami kiedy jestem smutna słucham szybkiej muzyki, dzięki której zaczynam tańczyć i to mi sprawia radość - spróbujcie to zrobić, poprawa humoru gwarantowana. 
2.      Jeśli macie swojego pupila: psa, kota, chomika itp., pobawcie się z nimi, a na pewno poprawi Wam się humor 🐕.
3.      Zadzwońcie do swojej bliskiej osoby (przyjaciółki lub przyjaciela), oni na pewno Was wysłuchają lub podniosą na duchu.
4.      Kiedy jest Wam smutno polecam włączyć YouTube i obejrzeć sobie śmieszne zwierzęta lub poczytać sobie żarty w internecie 😂.
5.      Nie wszyscy lubią robić rzeczy, które wymieniłam powyżej, więc mogą wyjść na spacer i się wyciszyć. Niektórym może to bardziej pomóc niż słuchanie szybkiej i wesołej muzyki.
6.      Smutna osoba potrzebuję towarzystwa, dlatego nie siedźcie sami w zamkniętym pomieszczeniu z zamkniętymi oknami i ze zgaszonym światłem. WYJDŹCIE DO LUDZI! 💗
7.      Można także zajadać się czekoladą, ciasteczkami lub żelkami, to zawsze pomaga.
8.      Najważniejsze, żeby w czasie smutnego dnia robić to, co się kocha, co Was uszczęśliwia.

Mam nadzieję że w jakiś sposób pomogłam wam się uśmiechnąć, jakby co polecam się na przyszłość 👍
Komentarze

Popularne posty